Ostatnio dodane:

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który ma przypominać o bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-63 obchodzimy w Polsce dnia 1 marca. Dla naszej szkoły jest to dzień szczególny, to cztery lata temu uroczyście Gimnazjum w Białej zostało nadane imię Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający bohaterską walkę podziemia.

W ramach obchodów Dni Żołnierzy Wyklętych "Bohaterowie żyją wiecznie" w środę 28 lutego w naszej szkole rozpoczęła się XIV Zima w mieście 2018 pod hasłem "Żołnierze Wyklęci, cześć Waszej pamięci." Uczestnicy imprezy rozwiązywali test wiedzy o Zołnierzach Wyklętych. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli również w mszy św. odprawionej dnia 1 marca o godz. 18.00 w Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim oraz wzięli udział w V Marszu Żołnierzy Wyklętych.


 


Po raz pierwszy odbył się Gminny konkurs historyczny o Zołnierzach Wyklętych organizowany przez Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych. Nasi uczniowie brali udział w tym konkursie, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym uczniom odbyło się 2 marca w obecności p. Józefa Korulczyka, który ufundował cenne nagrody książkowe. Otrzymali je następujący uczniowie:

Miejsce I- Małgorzata Drozdek kl.IIb

Miejsce II- Rafał Musiatowicz kl.IIa

Miejsce III- Weronika Kurowska kl.IIb

Miejsce IV- Katarzyna Panek kl.IIb

Miejsce V -Kacper Krawczyk kl.IIa

Miejsce VI - Michał Parczyński kl.IIb

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.