Ostatnio dodane:

Kolędowania czas...

Dnia 4 stycznia 2018 r. w naszej niewielkiej miejscowości miało miejsce wielkiego formatu wydarzenie. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz ze swoimi wychowawczyniami- p. Beatą Spozow-ską i p. Wiolettą Korycińską, postanowili zatrzymać na dłużej magiczną atmosferę Bożego Narodzenia, i zorganizowali kolędowanie wśród mieszkańców Białej. Przygotowania polegały na podziale ról, doborze odpowiednich kostiumów oraz próbach śpiewu zmodyfikowanej na potrzeby wydarzenia kolędy:

  1. „Przybieżeli w wasze progi uczniowie

Każdy mądry, każdy grzeczny, to się wie

Ref. Będziemy tu śpiewali, głośno kolędowali

Na chwałę Małemu! / bis

  1. Małe nóżki, małe rączki to widać

Za to głosy jak dzwoneczki, to słychać.

Ref. Będziemy tu śpiewali, głośno kolędowali

Na chwałę Małemu! / bis

  1. Przynosimy wam wspaniałą nowinę,

Powitajmy wdzięcznym śmiechem Dziecinę!

Ref. Będziemy tu śpiewali, głośno kolędowali

 

Na chwałę Małemu! / bis

 



W pierwszej kolejności odwiedziliśmy gabinet pana dyrektora Andrzeja Prokopiuka, gdzie zostaliśmy życzliwie przyjęci. Pan dyrektor wysłuchał krótkiego występu, po czym hojnie wsparł naszą inicjatywę, dokładając swoja cegiełkę do puszki, która na tę okazję przygotowaliśmy. Po tak miłym początku, mogło być tylko lepiej. Ruszyliśmy przed siebie wesołym, wielobarwnym orszakiem. Z okien przejeżdżających samochodów pozdrawiali nas kierowcy i pasażerowie, niektórzy przystawali, aby zrobić zdjęcie. To dodawało nam otuchy i siły w nogach. A przemaszerowaliśmy kilka kilometrów, pukając od drzwi do drzwi. Wszędzie byliśmy serdecznie witani, niektórzy mieszkańcy nie kryli zaskoczenia, ale każdy z nich bez wahania wspierał naszą zbiórkę na wiosenną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Wieczór nadszedł bardzo szybko. Był to znak, że nasza wędrówka dobiega końca. Tym bardziej, że pod szkołą czekali na nas rodzice. Pytań i opowieści nie było końca! Każdy był zmęczony, ale szczęśliwy. Rozeszliśmy się do domów z uśmiechem na ustach, pełni nadziei, że za rok uda nam się powtórzyć wspólne kolędowanie.

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.