Ostatnio dodane:

Spotkanie z podróżnikiem Tadeuszem Chudeckim

 

W piątek, 8 listopada 2013 roku uczniowie klas I-III Zespołu Szkół Gimnazjum w Białej pod kierownictwem Bożeny Niewęgłowskiej oraz opiekunów: Elżbiety Jurkowska, Moniki Płodzień- Pulik wzięło udział w spotkaniu z Tadeusz Chudecki – aktorem, reżyserem programów telewizyjnych i autorem książek podróżniczych w jednym.


Opowiadał o szczęściu, pasji podróżowania i często nie łatwej pracy aktora.

Tadeusz Chudecki odwiedził ponad 100 krajów, potrafi porozumieć się w ośmiu językach. Podczas spotkania wielokrotnie podkreślał, że każdy może tanio i przyjemnie podróżować. Aktor mówił też o edukacyjnym wymiarze podróżowania.

Podczas spotkania zakupiliśmy do biblioteki szkolnej dwie książki Chudeckiego - "Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro" oraz "Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie i okolicach, czyli wszystko, co turysta wiedzieć powinien".
Organizatorami spotkania było Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim oraz Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych.
Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim było częścią cyklu ,,Spotkania z podróżnikami”. Głównym celem tego spotkania było poznanie dalekich, egzotycznych lub też tajemniczych miejsc, odległych nie tylko geograficznie, ale również kulturowo. Podróżnik obecnie zwiedził 98 krajów świata.

Tadeusz Chudecki to pasjonat, który w niekonwencjonalny sposób przemierza świat, marzy i nie boi się dążyć do realizacji tych marzeń. Dzieli się wrażeniami i przeżyciami ze swoich podróży, opowiada o trudnościach, które musiał pokonać, a także o zabawnych sytuacjach.

Relacje z wypraw ubarwiały pokazy slajdów, zdjęć i filmów.

Bożena Niewęgłowska

 

 

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.