Ostatnio dodane:

Jak bawiliśmy się na Pikniku

Dnia 10. czerwca 2013r. o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Gimnazjum w Białej rozpoczął się XII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”.
Jak co roku na imprezę przybyły zaproszone dzieci, młodzież ze szkół Gminy Radzyń Podlaski, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim, duża grupa podopiecznych Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu i po raz pierwszy dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Firleju.
Gospodarzami pikniku byli nauczyciele oraz grupa uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promyk”. Spotkanie rozpoczął dyrektor p. Andrzej Prokopiuk, serdecznie witając wszystkich gości. Zapoznał zgromadzonych z porządkiem imprezy, a obecnym sponsorom wręczył pamiątkowe podziękowania. Głównym ofiarodawcą imprezy był Aesculap Chifa spółka z o.o. z Nowego Tomyśla oraz Poseł na Sejm RP Jerzy Rębek, Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP, Mirosław    i Mariusz Bober właściciele firmy ”Domy Drewniane Bartek”, Krzysztof Grochowski z firmy „Kris-Auto”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Carpe Diem” w Radzyniu Podlaskim, Paweł Wilczek z Auto-Szkoły, Paweł Olejniczak z Hurtowni Okien i Drzwi ”VOBOS”, Jadwiga i Henryk Hałajko Przedsiębiorstwo Polesie, Waldemar Wetoszka Sławomir Górny Stacja Paliw „Orzeł”, Bogdan Mierzwiński z Pracowni Złotniczej „Karat”, „Nóżka” s.c. Stacja Kontroli Pojazdów.


Następnie głos zabrali panowie J. Rębek i W. Mazurek, którzy wyrazili zadowolenie ze spotkania, życząc wszystkim udanej zabawy.  Część oficjalną zakończono modlitwą za dusze zmarłych uczestników spotkań integracyjnych w Białej. Modlitwie przewodniczył ks. Zbigniew Rozmysł z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
Ponieważ pogoda w tym roku jest mało przewidywalna, całe spotkanie odbyło się na hali sportowej. Główną atrakcją imprezy były wesołe występy Clowna Kluseczki, w którego wcielił się artysta cyrkowy p. Paweł Suski. Do swoich popisowych numerów angażował on osoby z publiczności. Widzowie, obserwując zabawy kolegów i przedstawicieli lokalnej władzy, wybuchali spontanicznym śmiechem i nagradzali je gromkimi brawami.
Część muzyczna rozpoczęła się od integracyjnej zabawy „Pociąg”, w którą włączyli się niemal wszyscy zgromadzeni. Atrakcją, cieszącą się największym zainteresowaniem uczestników okazało się karaoke, poprowadzone przez p. Zbigniewa Kanię – nauczyciela za Szkoły Podstawowej w Brzostówcu.
Dzieciom i młodzieży podobały się również zabawne malunki na twarzach, wykonane przez uczennice naszej szkoły, plakaty rysowane kolorową kredą, no i oczywiście zabawy sportowe.  Goście mogli też obejrzeć wystawę „Znani i lubiani przyjaciele pikniku”, która zawierała zdjęcia z autografami, płyty i inne przedmioty przekazane przez sportowców, aktorów, piosenkarzy, kabareciarzy i inne osoby znane z telewizji. W trakcie spotkania organizatorzy czuwali, aby endorfiny znajdowały się na wysokim poziomie, dlatego zadbali o słodki poczęstunek i napoje. Po wspólnym grillowaniu, które jest już u nas tradycją, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe smycze z logo pikniku, a zaproszeni upominki w postaci piłek, gier planszowych, artykułów kosmetycznych, parasolek i słodyczy.
Cieszymy się, że mimo niesprzyjającej aury impreza przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że goście wynieśli z naszej szkoły same dobre wrażenia. Budujące jest to, że w dzisiejszych czasach młodzież naszego gimnazjum wykazała się dużą wrażliwością i dojrzałością.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy nie pozostali obojętni i wsparli to przedsięwzięcie.
Organizatorami imprezy byli: M. Czech, H. Uss, Marta Zając, B. Petruk, M. Płodzień-Pulik, E. Rola, G. Niewęgłowski, J. Paszkowska.

 

Zapraszamy do oglądania galerii.

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.