Ostatnio dodane:

Świętujemy Dzień Sportu

Dnia 21 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Białej odbyło się Święto Sportu Szkolnego i Dzień Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców na czele z Panią przewodniczącą Mariolą Mazur i panią Edytą Zabielską przy współudziale nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Białej. Specjalnie na tę okazję przygotowano...

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Białej odbędzie się w piątek 23 czerwca o godz 9.30 Wszystkich uczniów i rodziców serdecznie zapraszamy Dyrekcja i nauczyciele...

Czytaj więcej...

Cudowny Dzień Dziecka :)

Dnia 1 czerwca 2017 r. uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej wesoło świętowali Dzień Dziecka. Wychowawczynie – pani Beata Spozowska, Elżbieta Czubak i Wioletta Korycińska w porozumieniu z rodzicami zaproponowały dzieciom dzień przepełniony zabawą i uśmiechem. Tuż po porannym dzwonku wyruszyliśmy autokarem do Łukowa. Celem naszej...

Czytaj więcej...

.Dzień Matki w Szkole Podstawowej w Białej.

Dzień Matki w Szkole Podstawowej w Białej

W dniu 25 maja, nieco inaczej niż w ubiegłych latach, obchodzony był Dzień Matki w Szkole Podstawowej w Białej. Każda klasa: I, II i III urządziła kameralne spotkanie z Mamusiami w swojej klasopracowni. Prezentowany program miał charakter i humorystyczny, i refleksyjny. Dzieci pokazały swoje umiejętności...

Czytaj więcej...

.Słodkie życzenia w Dniu Mamy.

Słodkie życzenia w Dniu Mamy

Najlepsze życzenia dla wszystkich mam, dużo uśmiechu na twarzy, zadowolenia ze swych pociech, sił na codzienne zmagania składają swoim kochanym Mamom uczniowie Zespołu Szkół w Białej. W związku ze zbliżającym się Dniem Matki wolontariuszki z gimnazjum rozprowadzały wśród uczniów słodkie laurki dla mam. Cieszyły się one...

Czytaj więcej...

Strona główna

Sukcesy naszych uczniów w konkursach "Wielcy Polacy-Maria Konopnicka"

Drukuj PDF

Wśród nagrodzonych w VIII Gminnym Konkursie Wiedzy „Wielcy Polacy – M. Konopnicka”, organizowanym przez Zespół Szkół w Zabielu, znalazło się 4 uczniów naszej szkoły. Uczennica klasy III – Julia Paszkowska zajęła w nim III miejsce. Alicja Sposób (kl. III), Kamil Krawczyk (kl. III) oraz Martyna Ochnio (kl. IV) otrzymali wyróżnienia. Uczniów klasy III przygotowała p. Beata Spozowska, a uczennicę klasy IV – p. Elżbieta Jurkowska.

W IX Gminnym Konkursie Plastycznym sukces w postaci I miejsca w kategorii klas I – III zdobyła Julia Paszkowska, która wykonała ilustrację do wiersza M. Konopnickiej pt. „Jesienią”. Natomiast w kategorii klas IV – VI wyróżnienie uzyskał uczeń klasy V – Szymon Wiater. Julka pracowała pod opieką p. Beaty Spozowskiej, a Szymon – p. Jolanty Odrzygóźdź.

 

 

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu "Promyk"

Drukuj PDF

W I semestrze roku szkolnego 2015-2016 członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promyk” zaangażowali się w wiele akcji charytatywnych. Sprzedawano „cegiełki” dla „Fundacji Pomóż i Ty” na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego dla jednego z podopiecznych tej fundacji. Włączono się w ogólnopolską zbiórkę „Góra Grosza”. Uzyskaną kwotę przekazano na „Towarzystwo Nasz Dom”.

Wzorem lat ubiegłych wolontariusze wspierają „Polską Fundację dla Afryki”. Fundusze pozyskane ze sprzedaży soków przesłane zostały na budowę szkoły stolarskiej wznoszonej na Madagaskarze przez bydgoskich misjonarzy. Obecnie trwa akcja sprzedaży „Ostatkowo-Walentynkowych słodkości” przygotowanych przez chętne wolontariuszki. Zebrana kwota przekazana zostanie na rozbudowę przychodni lekarskiej w Bassar w Togo.

Przed świętami Boże Narodzenia przeprowadzono na terenie szkoły akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Wolontariusze przynosili artykuły spożywcze, z których przygotowano siedem paczek żywnościowych dla potrzebujących rodzin uczniów naszego gimnazjum.

p. M. Czech

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły

Drukuj PDF

"ABC dobrego wychowania"

Drukuj PDF

W styczniu pedagog Jolanta Paszkowska zorganizowała dla uczniów klas pierwszych gimnazjum oraz IV – VI szkoły podstawowej konkurs „ABC dobrego wychowania”.  Przygotowane konkurencje angażowały nie tylko reprezentantów drużyn, ale i całe klasy. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą lecz także umiejętnościami postępowania w różnych sytuacjach życiowych np.: stosowanie zwrotów grzecznościowych, dobór stroju do okazji, umiejętność nakrycia do stołu, zachowanie w teatrze, kawiarni, wręczanie kwiatów.

Współzawodnictwo klas pierwszych gimnazjum oceniali: Mirosława Knapińska – z-ca dyrektora ZS, Jolanta Palica – dyrektor biblioteki gminnej, Kinga Marzęda – z-ca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła klasa Ib.

Rywalizację klas IV – VI oceniało jury w składzie: Mirosława Knapińska z-ca dyrektora oraz nauczyciele: Elżbieta Jurkowska, Małgorzata Czech. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła klasa VI gromadząc 21 punktów. Klasy IV i V zdobywając po 20 pkt. zajęły ex aequo drugie miejsce. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Międzyklasowe konkurencje pokazały, że uczniowie dużo wiedzą o dobrym wychowaniu, jednak wciąż muszą pracować nad stosowaniem ich w codziennym życiu.

p. J. Paszkowska

 

 

 

 

Freestylowe show w wykonaniu " Lotara"

Drukuj PDF

13 stycznia naszą szkołę odwiedził Lotar- Mateusz Odrzygóźdź- Mistrz Vodafone Europe 2014. Były uczeń naszej szkoły jest ambasadorem freestyle football na afrykańskiej wyspie Mauritius, gdzie promował Freestyle oraz Street Soccer. Mateusz jest uznany za jednego z najbardziej stylowych freestylerów na świecie.

Podczas spotkania opowiadał o swojej pasji, sekretach treningu oraz realizacji życiowych celów. Na koniec zaprezentował freestylowe show, uczył podstawowych tricków oraz przeprowadził rozgrywki panna 1vs1.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2017

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.