Ostatnio dodane:
.Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna

Oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Białej przystąpiły we wrześniu do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbywa czytelniczą podróż po domach...

Czytaj więcej...

.VII edycja konkursu patriotycznegp.

VII edycja konkursu patriotycznegp

  7 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi…”. To już VII edycja konkursu, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół gminy Radzyń Podlaski. W przeglądzie wzięło udział 19 zespołów wokalnych ze wszystkich...

Czytaj więcej...

.Rekord dla Niepodległej.

Rekord dla Niepodległej

  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby wspólnie odśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy. W ramach akcji "Rekord dla Niepodległej"zorganizowanej przez MEN w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości my również w odświętnych strojach i...

Czytaj więcej...

.Plakat na 100 lat Niepodległości Polski.

Plakat na 100 lat Niepodległości Polski

Plakat upamiętniający 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę wykonała uczennica klasy VIII Katarzyna Mazurek. Stał się on szkolnym znakiem z okazji 11 Listopada. Świętujmy razem!...

Czytaj więcej...

.Wizyta w Retro-Zagrodzie.

Wizyta w Retro-Zagrodzie

W piękny sloneczny październikowy dzień uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Jolantą Grochowską odwiedzili Zagrodę pod lasem w Białej, gdzie uczestniczyli w Jesiennych warsztatach edukacyjnych. Dzięki uprzejmości przemiłych Gospodarzy uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat jesiennych prac polowych, poznali dawne sposoby...

Czytaj więcej...

Strona główna

SZKOLNA MAJÓWKA Z MAMĄ I TATĄ. BIAŁA 2011

Drukuj PDF

Majowy Dzień Matki, niedawno obchodzony Dzień Dziecka a już niedługo wyczekiwany Dzień Ojca – święta te skłaniają do refleksji nad rodziną i rolą rodziny w życiu dziecka.
Szkoła jest miejscem, w którym dzieci spędzają dużo czasu. Dla urozmaicenia zajęć szkolnych zaproponowano szczególne rodzinne święto pt.: ”Szkolna majówka z mamą i tatą”. Odbyło się ono 13 czerwca w szkole podstawowej z inicjatywy nauczycieli (Grzegorz Niewęgłowski, Andrzej Prokopiuk, Jolanta Paszkowska, Anna Piekarska, Barbara Petruk) i Rady Rodziców Zespołu Szkół w Białej.  Uczniowie wraz z rodzinami przybyli do szkoły, aby wspólnie wesoło i przyjemnie spędzić popołudnie wypełnione wieloma atrakcjami.
Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Odrzygóźdź. Przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Całe rodziny zamieniły się w drużyny sportowe. Rodzinnie zdobywano punkty w następujących konkurencjach: piramida - rzuty do drzewa klocków, rzuty do kosza na czas, strzały do bramki, rodzinne skoki przez skakankę, bule, łączone skoki w dal, jazda rowerem „jak najwolniej” i bezkonkurencyjny rzut beretem do celu. Rodzinne zespoły losowały również zestaw 3 pytań z wiedzy ogólnej. Każdy mógł wykazać się różnorodnymi zdolnościami. Dzieci, które lubią malować mogły stworzyć kolorową kredą na asfalcie piękny portret rodziny. Extra duże bańki mydlane i zabawa w piaskownicy cieszyły się popularnością wśród maluchów.

Więcej…

Piknik - sprawozdanie

Drukuj PDF

9 czerwca 2011r. odbył się w Zespole Szkół w Białej X Jubileuszowy Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Nasze zaproszenie przyjęły dzieci niepełnosprawne z terenu gminy Radzyń Podlaski, uczniowie ze szkoły specjalnej oraz podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w  Radzyniu Podlaskim.
Honorowy patronat nad imprezą objął P. Wiesław Mazurek – Wójt Gminy Radzyń Podlaski. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście w osobach: P. Jarosław Ejsmont – doradca wójta, P. Janusz Golec – przewodniczący Rady Gminy, P. Zdzisław Miś – kierownik Fabryki Narzędzi Chirurgicznych B|Braun, P. Waldemar Zylik – kierownik DŚDS.
Uroczystego otwarcia spotkania dokonała P. Jolanta Odrzygóźdź – dyrektor Zespołu Szkół w Białej. Następnie grupa dziewcząt zaprezentowała kilka układów tanecznych. W dalszej części grupa artystyczna „Rekonstrukto” przybliżyła zgromadzonym staropolski sarmatyzm i epokę szlachecką. W programie przedstawiono obyczaje i tradycyjny stój sarmaty, uzbrojenie i metody walki, proces czarownic, krzesło inkwizycyjne. Wszyscy chętni mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w pokazach. Kolejną niespodzianką były pyszne jubileuszowe torty, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Jak co roku nie zabrakło zabaw integracyjnych przygotowanych i poprowadzonych przez grupę oazową z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a także konkurencji rekreacyjno – sportowych. Organizatorzy zadbali o poczęstunek w postaci pączków, jogurtów, słodyczy i napojów. W trakcie imprezy można było obejrzeć prezentację multimedialną obrazującą 10 – letnią historię pikniku, a także wystawę pt. „Przyjaciele pikniku”. Zawierała ona zdjęcia z autografami, gadżety ofiarowane przez znanych ludzi sportu, filmu, muzyki, kabaretu.
Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie. Oprawę muzyczną do tego szczególnego spotkania zapewnił P. Jarosław Stefaniak.

Więcej…

Realizacja III etapu Projektu

Drukuj PDF

„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

Od listopada 2010 r. do czerwca 2011 r. w klasie I szkoły podstawowej realizowany był III etap projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy I pod opieką pani Beaty Spozowskiej.
Projekt oparty jest na Teorii Wielorakich Inteligencji Howarda Gardnera, która została uznana za największe odkrycie nauk humanistycznych XX wieku. Zgodnie z nią, każdy człowiek ma własny profil inteligencji, który u każdego może być inny. Każdy profil inteligencji jest dobry, tak samo wartościowy, bowiem określa naturalne zasoby człowieka.
Realizacja zadań w III etapie Projektu odbywała się w oparciu o program przygotowany przez wychowawcę pod tytułem „Mali odkrywcy przyrody”.  Uczniowie, uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych, zdobyli szereg nowych umiejętności, rozwinęli swoje zainteresowania i odkryli wiele możliwości twórczych.
W ramach podsumowania projektu w dniu 7 czerwca 2011 r. pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności na forum rodziców i niektórych nauczycieli. Wykazali się nie tylko znajomością przyrody, ale i zdolnościami polonistycznymi, matematycznymi, artystycznymi, ruchowymi. Zaprezentowali umiejętność recytowania, śpiewania, grania na instrumentach perkusyjnych, opowiadania, rymowania, liczenia, rozwiązywania zadań logicznych, klasyfikowania gatunków zwierząt, rysowania, układania kompozycji przestrzennych, jak też sprawność ruchową. Do konkurencji sportowych dali się nawet namówić rodzice.
Na zakończenie dzieci otrzymały „palcynki – myszki” jako podziękowanie za udział w Projekcie i pamiątkowe dyplomy.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Perły Lubelszczyzny: Chodlik - Kazimierz Dolny

Drukuj PDF

26 maja 2011 roku 26 uczniów z klas IV – VI wraz z opiekunami: Elżbietą Jurkowską,  Mirosławą, Knapińską i Urszulą Jastrzębską udało się na jednodniową wycieczkę na trasie Chodlik – Kazimierz Dolny.
Na początku uczniowie odwiedzili malowniczo położoną część  Lubelszczyzny, niewielką osadę Chodlik w gminie Karczmiska. W tym dniu wzięli udział w niecodziennej imprezie plenerowej – Majówce Archeologicznej, podczas której zapoznali się z życiem wczesnośredniowiecznych plemion zamieszkujących te tereny na przełomie VI/ VIII w. Mieli także możliwość zobaczenia jak dawniej lepiono gliniane naczynia, jak wykonywano bursztynowe ozdoby czy tkano na warsztacie tkackim. Niektórzy uczestnicy skosztowali także przysmaków słowiańskiej kuchni. W czasie pokazu walk plemiennych poznali elementy uzbrojenia średniowiecznego. .
Kolejnym etapem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, skąd rozpościerał się piękny widok na Kazimierz Dolny, kamieniołomy i malownicze wsie leżące wzdłuż rzeki.
Następnie uczniowie odwiedzili miasteczko usytuowane w malowniczej scenerii w samym środku Kazimierskiego Parku Krajobrazowego – Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Uczniowie wraz z przewodnikiem  zwiedzali  Rynek z pięknymi zabytkowymi kamienicami „perłami polskiego renesansu”. Z wielkim zapałem  wspinali się po licznych kamiennych schodach na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiano panoramę miasteczka, Wisły oraz mieli możliwość zobaczenia położonego na drugim brzegu rzeki zamku w Janowcu.
Najwięcej emocji wzbudziła przejażdżka  meleksami  do „Korzeniowego Wąwozu”. Wijące się po ścianach korzenie, krystaliczne czyste powietrze i bezmierna cisza,  zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach.
Wycieczka była udana, dopisały wszystkim humory i słoneczna pogoda.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Szkolny Turniej Ekologiczny

Drukuj PDF

„Ten szanuje przyrodę, kto ją pozna”

Władysław Szafer

31 maja 2011 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się turniej ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie klas 0-VI .  Każdą klasę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny, które pod kierunkiem nauczycieli przygotowywały się do udziału w turniejowych zmaganiach.
Rywalizacja14 zespołów odbywała się  w trzech kategoriach:
1)    klasy 0 - I
2)    klasy II - III
3)    klasy IV - VI.
Zadania dla poszczególnych kategorii wiekowych były zróżnicowane i obejmowały:
1)    rozpoznawanie polskich parków narodowych na podstawie prezentacji multimedialnej – klasy IV-VI
2)    wiedzę z zakresu ochrony przyrody – zdania ”PRAWDA-FAŁSZ” – kl. IV-VI,
3)    rozpoznawanie drzew na podstawie ich liści, owoców – wszyscy uczniowie,
4)    zagadki przyrodnicze – kl. 0-VI,
5)    rozpoznawanie  zwierząt i ich głosów – kl.0-III,
6)    kalambury przyrodnicze – kl. IV-VI,
7)    pantomima – kl. 0- III.
Kolejne konkurencje poprzedzały prezentacje piosenek o treści ekologicznej w wykonaniu zawodników i kibicujących uczniów.
W końcowej klasyfikacji zwyciężyły zespoły w składzie:
1) klasy 0-I: Aleksandra Kłos, Piotr Kaczka i Szymon Wiater z kl. 0
2) klasy II-III: Anna Paszkowska, Paulina Szczepaniuk, Sebastian Mazur z kl. III
3) klasy IV-VI : Monika Małek, Marta Murawka i Paweł Mucha z kl. VI.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Turniej przygotowały: M. Knapińska,
M. Łuba,
B. Spozowska

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.