Ostatnio dodane:
.Wywiadówka .

Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę w nowym roku szkolnym, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 17.09.2018 r. o godz 16.00 . Zebranie ogólne na górnym korytarzu w szkole podstawowej rozpocznie pan Dyrektor Andrzej Prokopiuk. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w poszczególnych klasach. Dyrekcja i nauczyciele SP...

Czytaj więcej...

.Narodowe Czytanie 2018 w Radzyniu .

Narodowe Czytanie 2018 w Radzyniu

  Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy...

Czytaj więcej...

.Nowy rok szkolny i pierwsza wywiadówka.

Nowy rok szkolny i pierwsza wywiadówka

  WYWIADÓWKA w nowym roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Białej odbędzie się 17 września o godzinie 16.00 Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym na górnym korytarzu w szkole podstawowej. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami klas.   Dyrektor i nauczyciele SP w Białej serdecznie zapraszają   Oto wykaz wychowawców klas: Oddział przedszkolny...

Czytaj więcej...

Podręczniki do religii na rok szkolny 2018/2019

    ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019 Przedszkole     Grupa: - Nr - Nazwa podręcznika: - Redaktor: - Wydawnictwo: Przedszkolna 4i5-latków - AZ-02-01/10-KI-3/16 - Świat dziecka Bożego - Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek - Jedność Klasa 0 - AZ-03-01/10-KI-2/15 - Spotkania dzieci Bożych - Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek - Jedność       KLASY I – III Szkoły podstawowej       Klasa: - Nr - Nazwa podręcznika: - Redaktor: - Wydawnictwo: Klasa I - AZ-11-01/12-KI-1/12 - Żyjemy w Bożym świecie - K.Mielnicki, E.Kondrak, B.Nosek - Jedność, Kielce Klasa II - AZ-12-01/12-KI-3/12 - Idziemy do Jezusa - D. Kurpiński, J. Snopek. Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak - Jedność, Kielce Klasa III - AZ-13-01/12-KI-4/13 - Jezus jest...

Czytaj więcej...

.Piknik integracyjny

Piknik integracyjny "Rośniemy Razem"

  Dnia 11.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się już XVII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Tegoroczna impreza miała szczególny charakter w związku z obchodami w naszej Ojczyźnie 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno –...

Czytaj więcej...

Strona główna

Perły Lubelszczyzny: Chodlik - Kazimierz Dolny

Drukuj PDF

26 maja 2011 roku 26 uczniów z klas IV – VI wraz z opiekunami: Elżbietą Jurkowską,  Mirosławą, Knapińską i Urszulą Jastrzębską udało się na jednodniową wycieczkę na trasie Chodlik – Kazimierz Dolny.
Na początku uczniowie odwiedzili malowniczo położoną część  Lubelszczyzny, niewielką osadę Chodlik w gminie Karczmiska. W tym dniu wzięli udział w niecodziennej imprezie plenerowej – Majówce Archeologicznej, podczas której zapoznali się z życiem wczesnośredniowiecznych plemion zamieszkujących te tereny na przełomie VI/ VIII w. Mieli także możliwość zobaczenia jak dawniej lepiono gliniane naczynia, jak wykonywano bursztynowe ozdoby czy tkano na warsztacie tkackim. Niektórzy uczestnicy skosztowali także przysmaków słowiańskiej kuchni. W czasie pokazu walk plemiennych poznali elementy uzbrojenia średniowiecznego. .
Kolejnym etapem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, skąd rozpościerał się piękny widok na Kazimierz Dolny, kamieniołomy i malownicze wsie leżące wzdłuż rzeki.
Następnie uczniowie odwiedzili miasteczko usytuowane w malowniczej scenerii w samym środku Kazimierskiego Parku Krajobrazowego – Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Uczniowie wraz z przewodnikiem  zwiedzali  Rynek z pięknymi zabytkowymi kamienicami „perłami polskiego renesansu”. Z wielkim zapałem  wspinali się po licznych kamiennych schodach na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiano panoramę miasteczka, Wisły oraz mieli możliwość zobaczenia położonego na drugim brzegu rzeki zamku w Janowcu.
Najwięcej emocji wzbudziła przejażdżka  meleksami  do „Korzeniowego Wąwozu”. Wijące się po ścianach korzenie, krystaliczne czyste powietrze i bezmierna cisza,  zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach.
Wycieczka była udana, dopisały wszystkim humory i słoneczna pogoda.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Realizacja III etapu Projektu

Drukuj PDF

„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

Od listopada 2010 r. do czerwca 2011 r. w klasie I szkoły podstawowej realizowany był III etap projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy I pod opieką pani Beaty Spozowskiej.
Projekt oparty jest na Teorii Wielorakich Inteligencji Howarda Gardnera, która została uznana za największe odkrycie nauk humanistycznych XX wieku. Zgodnie z nią, każdy człowiek ma własny profil inteligencji, który u każdego może być inny. Każdy profil inteligencji jest dobry, tak samo wartościowy, bowiem określa naturalne zasoby człowieka.
Realizacja zadań w III etapie Projektu odbywała się w oparciu o program przygotowany przez wychowawcę pod tytułem „Mali odkrywcy przyrody”.  Uczniowie, uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych, zdobyli szereg nowych umiejętności, rozwinęli swoje zainteresowania i odkryli wiele możliwości twórczych.
W ramach podsumowania projektu w dniu 7 czerwca 2011 r. pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności na forum rodziców i niektórych nauczycieli. Wykazali się nie tylko znajomością przyrody, ale i zdolnościami polonistycznymi, matematycznymi, artystycznymi, ruchowymi. Zaprezentowali umiejętność recytowania, śpiewania, grania na instrumentach perkusyjnych, opowiadania, rymowania, liczenia, rozwiązywania zadań logicznych, klasyfikowania gatunków zwierząt, rysowania, układania kompozycji przestrzennych, jak też sprawność ruchową. Do konkurencji sportowych dali się nawet namówić rodzice.
Na zakończenie dzieci otrzymały „palcynki – myszki” jako podziękowanie za udział w Projekcie i pamiątkowe dyplomy.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Wyniki Konkursu BRD

Drukuj PDF

Wyniki  III Szkolnego Konkursu BRD „Bądź bezpieczny na drodze”.
Rok szkolny 2010/2011

1.    Musiatowicz Przemysław  I a  -  I miejsce
2.    Piekarski Przemysław  III a -  II miejsce
3.    Domański Adam  II a – III miejsce
4.    Kośmider Anna  I a  - IV  miejsce
5.    Plewka  Piotr  III b -  V miejsce
6.    Izdebski Jakub  I a – V miejsce
7.    Karpiński Paweł  III a – VII miejsce
8.    Górski Sebastian II c – VIII miejsce

Szkolny Turniej Ekologiczny

Drukuj PDF

„Ten szanuje przyrodę, kto ją pozna”

Władysław Szafer

31 maja 2011 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się turniej ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie klas 0-VI .  Każdą klasę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny, które pod kierunkiem nauczycieli przygotowywały się do udziału w turniejowych zmaganiach.
Rywalizacja14 zespołów odbywała się  w trzech kategoriach:
1)    klasy 0 - I
2)    klasy II - III
3)    klasy IV - VI.
Zadania dla poszczególnych kategorii wiekowych były zróżnicowane i obejmowały:
1)    rozpoznawanie polskich parków narodowych na podstawie prezentacji multimedialnej – klasy IV-VI
2)    wiedzę z zakresu ochrony przyrody – zdania ”PRAWDA-FAŁSZ” – kl. IV-VI,
3)    rozpoznawanie drzew na podstawie ich liści, owoców – wszyscy uczniowie,
4)    zagadki przyrodnicze – kl. 0-VI,
5)    rozpoznawanie  zwierząt i ich głosów – kl.0-III,
6)    kalambury przyrodnicze – kl. IV-VI,
7)    pantomima – kl. 0- III.
Kolejne konkurencje poprzedzały prezentacje piosenek o treści ekologicznej w wykonaniu zawodników i kibicujących uczniów.
W końcowej klasyfikacji zwyciężyły zespoły w składzie:
1) klasy 0-I: Aleksandra Kłos, Piotr Kaczka i Szymon Wiater z kl. 0
2) klasy II-III: Anna Paszkowska, Paulina Szczepaniuk, Sebastian Mazur z kl. III
3) klasy IV-VI : Monika Małek, Marta Murawka i Paweł Mucha z kl. VI.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Turniej przygotowały: M. Knapińska,
M. Łuba,
B. Spozowska

Program X Pikniku

Drukuj PDF

Program imprezy:
1.    Powitanie i część oficjalna
2.    Pokaz Grupy Artystycznej „REKONSTRUKTO”
3.    Zabawy integracyjne
4.    Loteria fantowa
5.    Wspólne grillowanie
6.    Zakończenie

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.