Ostatnio dodane:
.Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna

Oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Białej przystąpiły we wrześniu do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbywa czytelniczą podróż po domach...

Czytaj więcej...

.VII edycja konkursu patriotycznegp.

VII edycja konkursu patriotycznegp

  7 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi…”. To już VII edycja konkursu, który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół gminy Radzyń Podlaski. W przeglądzie wzięło udział 19 zespołów wokalnych ze wszystkich...

Czytaj więcej...

.Rekord dla Niepodległej.

Rekord dla Niepodległej

  W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby wspólnie odśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy. W ramach akcji "Rekord dla Niepodległej"zorganizowanej przez MEN w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości my również w odświętnych strojach i...

Czytaj więcej...

.Plakat na 100 lat Niepodległości Polski.

Plakat na 100 lat Niepodległości Polski

Plakat upamiętniający 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę wykonała uczennica klasy VIII Katarzyna Mazurek. Stał się on szkolnym znakiem z okazji 11 Listopada. Świętujmy razem!...

Czytaj więcej...

.Wizyta w Retro-Zagrodzie.

Wizyta w Retro-Zagrodzie

W piękny sloneczny październikowy dzień uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Jolantą Grochowską odwiedzili Zagrodę pod lasem w Białej, gdzie uczestniczyli w Jesiennych warsztatach edukacyjnych. Dzięki uprzejmości przemiłych Gospodarzy uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat jesiennych prac polowych, poznali dawne sposoby...

Czytaj więcej...

Strona główna

Bal Karnawałowy 2013

Drukuj PDF

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Drukuj PDF

„Nie rzucim ziemi…”. Pod takim hasłem w dniu 9. listopada 2012 roku w Zespole Szkół w Białej odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Imprezę objął patronatem Poseł na Sejm RP p. Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski p. Wiesław Mazurek.

Celem konkursu było zachęcenie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań, przywrócenie zbiorowej pamięci, zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, uaktywnienie szkół w kształtowaniu postaw patriotyczno-obywatelskich wśród dzieci i młodzieży poprzez uczestnictwo w konkursie,

wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności oraz dorobku artystycznego.

Konkurs poprzedzony został uroczystą akademią z okazji Święta Niepodległości przygotowaną przez uczniów klas III B i III A pod kierunkiem pań Elżbiety Jurek i Hanny Koncerewicz.

Pan dyrektor Zespołu Szkół Andrzej Prokopiuk serdecznie powitał zaproszonych gości. Wśród przybyłych był ks. Prałat Roman Wiszniewski, Wójt Gminy p. Wiesław Mazurek, Sekretarz Gminy p. Jarosław Ejsmont, Inspektor ds. Oświaty p. Krystyna Goś, dyrektor Zespołu Szkół w Białce p. Ewa Łańcut-Nestoruk, kierownik Niepublicznego Przedszkola „Bambino” Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim p. Luiza Kaczorowska, p. Dorota Szostakiewicz nauczyciel Szkoły Muzycznej w Radzyniu Podlaskim, która pełniła funkcję przewodniczącej jury oraz przedstawiciele Rady Rodziców i lokalnych mediów.

Więcej…

Wycieczka do teatru

Drukuj PDF

10 października 2012 r. grupa uczniów z klasy V i VI pod opieką pani J. Grochowskiej i pani M.Knapińskiej wyjechała na wycieczkę do Lublina. Głównym celem podróży było obejrzenie spektaklu pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” wystawianego w Teatrze Kameralnym w Lublinie. Przygody głównej bohaterki tej pouczającej opowieści o sile miłości, przyjaźni i nadziei od wielu lat zachwycają, bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Aktorzy występujący w przedstawieniu dali prawdziwy pokaz kunsztu aktorskiego. W roli Ani wystąpiła Krystyna Górska, Maryli -Beata Pietroń, a Mateusza - Jan Wojciech Krzyszczak będący także reżyserem spektaklu. Postać Pani Linde kreowała Krystyna Szydłowska.
Utrzymana w klimacie powieści scenografia i stylowe kostiumy sprawiły, że przedstawienie oglądaliśmy z wielką przyjemnością.
Uczestnicy wycieczki obejrzeli ponadto wystawę malarstwa  Teofila Wiktora Kosiorkiewicza pt. „Sen o Lublinie” i  odwiedzili salę akustyczną, skarbiec i krypty w lubelskiej katedrze. Pobyt w Lublinie zakończyliśmy wizytą w McDonald’s.

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Drukuj PDF

W twojej ojczyźnie sławnych portrety,
Tom w etażerce.
W mojej ojczyźnie slowa poety
Oprawne w serce.

Chociaż ci sprzyja ten wieczór mglisty
I noc bezgwiezdna,
Jakże mnie wygnasz z ziemi ojczystej,
Jeśli jej nie znasz?

Antoni Słonimski

Zespół Szkół w Białej serdecznie zaprasza wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Radzyń Podlaski do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi ...”, który odbędzie się 9 listopada 2012r.
Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 w Zespole Szkół w Białej.
Konkurs odbędzie się pod patronatem Posła na Sejm RP pana Jerzego Rębka oraz Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka.
Szczegółowe informacje zamieszczone będą na stronie http://zsbiala.org

Karty zgłoszenia uczestników oraz regulamin konkursu do pobrania w dziale Katalog plików. Kliknij tutaj

Sedecznie zapraszamy

 

Sebastian Mazur zwycięzcą Konkursu Krasomówczego!

Drukuj PDF

Wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej odbyły się 9. października w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego w Radzyniu. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik konkursu przygotował 5-minutowe wystąpienie, w którym prezentował zabytki, historię, walory przyrodnicze swego regionu, ciekawych ludzi z nim związanych. Następnie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w spontanicznym zaprezentowaniu wylosowanego tematu. Występy oceniało 7-osobowe jury pod przewodnictwem Teresy Ostasiewicz – nauczycielki języka polskiego w I LO w Radzyniu.
W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się uczeń klasy V ZS w Białej Sebastian Mazur reprezentujacy miejscowe Koło Regionalne, przygotowany przez Irenę Pawlinę-Ochnio. Także bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły Natalia Gręzak z kl. V i Natalia Paszkowska z kl. IIa.
Sebastian będzie reprezentować województwo lubelskie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych i Młodzieży Gimnazjalnej, który odbędzie się w Legnicy w dniach 22-25 listopada.
W tym roku konkurs odbył się w szczególnym miejscu: w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego. Gospodarz Izby Zygmunt Pietrzak, który również zasiadał w jury konkursu, przyjął gości niezwykle serdcznie, opowiedział o wielkim wirtuozie roden z Radzynia. Młodzież i opiekunowie mogli obejrzeć film “Zapomniany wirtuoz”.
Laureatom konkursu nagrody wręczył Jóżef Korulczyk, prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.