Ostatnio dodane:
.Piknik integracyjny

Piknik integracyjny "Rośniemy Razem"

  Dnia 11.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się już XVII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Tegoroczna impreza miała szczególny charakter w związku z obchodami w naszej Ojczyźnie 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno –...

Czytaj więcej...

.Zakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Białej informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się o 22 czerwca o godzinie 9.20 Zapraszamy!...

Czytaj więcej...

21 czerwca- dzień wolny od zajęć szkolnych

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Białej przypomina, że 21 czerwca, czyli najbliższy czwartek, jest dniem wolnym od zajęć szkolnych. Jednocześnie informujemy uczniów i ich rodziców, że szkolny Dzień Dziecka świętować będziemy 20 czerwca (środa) od godz.9.00-13.00 Zapraszamy serdecznie...

Czytaj więcej...

.W Zagrodzie Ekologicznej

W Zagrodzie Ekologicznej " Zielony Poligon".

W słoneczny czerwcowy dzień uczniowie klas I – III wybrali się do zagrody ekologicznej „Zielony Poligon”. Pobyt w niej dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Były zabawy, kontakt ze zwierzętami, ale i prawdziwa nauka. Wszystkim udało się zmontować „warzywną baterię” z ziemniaków oraz samonawadniającą doniczkę. Wielką atrakcją było samodzielne wykonanie...

Czytaj więcej...

.XII edycja projektu TRZYMAJ FORMĘ.

XII edycja projektu TRZYMAJ FORMĘ

  Dnia 30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Białej odbyło się podsumowanie XII edycji Ogólnopolskiego Projektu TRZYMAJ FORMĘ Grupy uczniów z poszczególnych klas pod okiem koordynatora projektu p. Bożeny Niewęgłowskiej oraz p. Barbary Petruk, prezentowały przygotowane przez siebie zadania . Uczniowie promowali zdrowie i zdrowy tryb...

Czytaj więcej...

Strona główna

Pożegnania nadszedł czas

Drukuj PDF

22 czerwca 2011r. uczniowie szkoły podstawowej zakończyli kolejny rok szkolny. Zgromadzeni na hali sportowej uczniowie, nauczyciele i rodzice wysłuchali na wstępie przemówienia pani dyrektor Jolanty Odrzygóźdź. Następnie uczniowie klasy VI złożyli uroczyste ślubowanie i przekazali sztandar szkolny młodszym koleżankom i kolegom z klasy V. Po części artystycznej zaprezentowanej przez uczniów kończących szkołę  nadszedł moment wręczenia przez panią dyrektor świadectw z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu oraz nagród książkowych i dyplomów za sukcesy w konkursach, czytelnictwo, 100% frekwencję i pracę w organizacjach szkolnych.
Uroczystość zakończyła się spotkaniem uczniów z wychowawcami klas.

SZKOLNA MAJÓWKA Z MAMĄ I TATĄ. BIAŁA 2011

Drukuj PDF

Majowy Dzień Matki, niedawno obchodzony Dzień Dziecka a już niedługo wyczekiwany Dzień Ojca – święta te skłaniają do refleksji nad rodziną i rolą rodziny w życiu dziecka.
Szkoła jest miejscem, w którym dzieci spędzają dużo czasu. Dla urozmaicenia zajęć szkolnych zaproponowano szczególne rodzinne święto pt.: ”Szkolna majówka z mamą i tatą”. Odbyło się ono 13 czerwca w szkole podstawowej z inicjatywy nauczycieli (Grzegorz Niewęgłowski, Andrzej Prokopiuk, Jolanta Paszkowska, Anna Piekarska, Barbara Petruk) i Rady Rodziców Zespołu Szkół w Białej.  Uczniowie wraz z rodzinami przybyli do szkoły, aby wspólnie wesoło i przyjemnie spędzić popołudnie wypełnione wieloma atrakcjami.
Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Odrzygóźdź. Przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Całe rodziny zamieniły się w drużyny sportowe. Rodzinnie zdobywano punkty w następujących konkurencjach: piramida - rzuty do drzewa klocków, rzuty do kosza na czas, strzały do bramki, rodzinne skoki przez skakankę, bule, łączone skoki w dal, jazda rowerem „jak najwolniej” i bezkonkurencyjny rzut beretem do celu. Rodzinne zespoły losowały również zestaw 3 pytań z wiedzy ogólnej. Każdy mógł wykazać się różnorodnymi zdolnościami. Dzieci, które lubią malować mogły stworzyć kolorową kredą na asfalcie piękny portret rodziny. Extra duże bańki mydlane i zabawa w piaskownicy cieszyły się popularnością wśród maluchów.

Więcej…

Perły Lubelszczyzny: Chodlik - Kazimierz Dolny

Drukuj PDF

26 maja 2011 roku 26 uczniów z klas IV – VI wraz z opiekunami: Elżbietą Jurkowską,  Mirosławą, Knapińską i Urszulą Jastrzębską udało się na jednodniową wycieczkę na trasie Chodlik – Kazimierz Dolny.
Na początku uczniowie odwiedzili malowniczo położoną część  Lubelszczyzny, niewielką osadę Chodlik w gminie Karczmiska. W tym dniu wzięli udział w niecodziennej imprezie plenerowej – Majówce Archeologicznej, podczas której zapoznali się z życiem wczesnośredniowiecznych plemion zamieszkujących te tereny na przełomie VI/ VIII w. Mieli także możliwość zobaczenia jak dawniej lepiono gliniane naczynia, jak wykonywano bursztynowe ozdoby czy tkano na warsztacie tkackim. Niektórzy uczestnicy skosztowali także przysmaków słowiańskiej kuchni. W czasie pokazu walk plemiennych poznali elementy uzbrojenia średniowiecznego. .
Kolejnym etapem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, skąd rozpościerał się piękny widok na Kazimierz Dolny, kamieniołomy i malownicze wsie leżące wzdłuż rzeki.
Następnie uczniowie odwiedzili miasteczko usytuowane w malowniczej scenerii w samym środku Kazimierskiego Parku Krajobrazowego – Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Uczniowie wraz z przewodnikiem  zwiedzali  Rynek z pięknymi zabytkowymi kamienicami „perłami polskiego renesansu”. Z wielkim zapałem  wspinali się po licznych kamiennych schodach na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiano panoramę miasteczka, Wisły oraz mieli możliwość zobaczenia położonego na drugim brzegu rzeki zamku w Janowcu.
Najwięcej emocji wzbudziła przejażdżka  meleksami  do „Korzeniowego Wąwozu”. Wijące się po ścianach korzenie, krystaliczne czyste powietrze i bezmierna cisza,  zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach.
Wycieczka była udana, dopisały wszystkim humory i słoneczna pogoda.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Piknik - sprawozdanie

Drukuj PDF

9 czerwca 2011r. odbył się w Zespole Szkół w Białej X Jubileuszowy Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Nasze zaproszenie przyjęły dzieci niepełnosprawne z terenu gminy Radzyń Podlaski, uczniowie ze szkoły specjalnej oraz podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w  Radzyniu Podlaskim.
Honorowy patronat nad imprezą objął P. Wiesław Mazurek – Wójt Gminy Radzyń Podlaski. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście w osobach: P. Jarosław Ejsmont – doradca wójta, P. Janusz Golec – przewodniczący Rady Gminy, P. Zdzisław Miś – kierownik Fabryki Narzędzi Chirurgicznych B|Braun, P. Waldemar Zylik – kierownik DŚDS.
Uroczystego otwarcia spotkania dokonała P. Jolanta Odrzygóźdź – dyrektor Zespołu Szkół w Białej. Następnie grupa dziewcząt zaprezentowała kilka układów tanecznych. W dalszej części grupa artystyczna „Rekonstrukto” przybliżyła zgromadzonym staropolski sarmatyzm i epokę szlachecką. W programie przedstawiono obyczaje i tradycyjny stój sarmaty, uzbrojenie i metody walki, proces czarownic, krzesło inkwizycyjne. Wszyscy chętni mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w pokazach. Kolejną niespodzianką były pyszne jubileuszowe torty, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Jak co roku nie zabrakło zabaw integracyjnych przygotowanych i poprowadzonych przez grupę oazową z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a także konkurencji rekreacyjno – sportowych. Organizatorzy zadbali o poczęstunek w postaci pączków, jogurtów, słodyczy i napojów. W trakcie imprezy można było obejrzeć prezentację multimedialną obrazującą 10 – letnią historię pikniku, a także wystawę pt. „Przyjaciele pikniku”. Zawierała ona zdjęcia z autografami, gadżety ofiarowane przez znanych ludzi sportu, filmu, muzyki, kabaretu.
Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie. Oprawę muzyczną do tego szczególnego spotkania zapewnił P. Jarosław Stefaniak.

Więcej…

Realizacja III etapu Projektu

Drukuj PDF

„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

Od listopada 2010 r. do czerwca 2011 r. w klasie I szkoły podstawowej realizowany był III etap projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy I pod opieką pani Beaty Spozowskiej.
Projekt oparty jest na Teorii Wielorakich Inteligencji Howarda Gardnera, która została uznana za największe odkrycie nauk humanistycznych XX wieku. Zgodnie z nią, każdy człowiek ma własny profil inteligencji, który u każdego może być inny. Każdy profil inteligencji jest dobry, tak samo wartościowy, bowiem określa naturalne zasoby człowieka.
Realizacja zadań w III etapie Projektu odbywała się w oparciu o program przygotowany przez wychowawcę pod tytułem „Mali odkrywcy przyrody”.  Uczniowie, uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych, zdobyli szereg nowych umiejętności, rozwinęli swoje zainteresowania i odkryli wiele możliwości twórczych.
W ramach podsumowania projektu w dniu 7 czerwca 2011 r. pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności na forum rodziców i niektórych nauczycieli. Wykazali się nie tylko znajomością przyrody, ale i zdolnościami polonistycznymi, matematycznymi, artystycznymi, ruchowymi. Zaprezentowali umiejętność recytowania, śpiewania, grania na instrumentach perkusyjnych, opowiadania, rymowania, liczenia, rozwiązywania zadań logicznych, klasyfikowania gatunków zwierząt, rysowania, układania kompozycji przestrzennych, jak też sprawność ruchową. Do konkurencji sportowych dali się nawet namówić rodzice.
Na zakończenie dzieci otrzymały „palcynki – myszki” jako podziękowanie za udział w Projekcie i pamiątkowe dyplomy.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.