Ostatnio dodane:
.Dzień Babci i Dziadka 2019.

Dzień Babci i Dziadka 2019

  W dniu 7 lutego 2018 r. dzieci z klas młodszych oraz z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem wychowawczyń wraz z babciami i dziadkami uroczyście obchodziły ich święto. Słowami wierszy i piosenek wyrażały miłość i przywiązanie do dziadków oraz przesyłały życzenia. Na zakończenie części artystycznej uczniowie z...

Czytaj więcej...

Konsultacje nauczycieli w roku szkolnym 2018/19

KONSULTACJE NAUCZYCIELI Szkoły Podstawowej w Białej w roku szkolnym 2018/2019– II półrocze   Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nowym planem konsultacji z nauczycielami w drugim semestrze...

Czytaj więcej...

Zajęcia dodatkowe- II semestr

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna uczniom zdolnym i mającym trudności w nauce w roku szkolnym 2018/19 - II semestr Zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców do zapoznania sie z harmonogramem zajęć...

Czytaj więcej...

.Wywiadówka semestralna.

Wywiadówka semestralna

Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę semestralną, która odbędzie się w najbliższy wtorek 05.02.2019 r. o godz 16.00 . Zebranie ogólne rozpocznie pan Dyrektor Andrzej Prokopiuk. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w poszczególnych klasach. Dyrekcja i nauczyciele SP w Białej...

Czytaj więcej...

.Ważne! Zmian planu lekcji i dzwonków śródlekcyjnych .

Ważne! Zmian planu lekcji i dzwonków śródlekcyjnych

Uwaga uczniowie już od poniedziałku 28.01.2019r. rozpoczyna się drugi semestr roku szkolnego. W związku z tym zmienia się plan lekcji oraz czas dzwonków śródlekcyjnych. Przerwy po pierwszej i szóstej lekcji trwają 10 minut. 1 lekcja 8.00-8.45 2 lekcja 8.55-9.40 3 lekcja 9.50-10.35 4 lekcja 10.45-11.30 - obiad 5 lekcja 11.50-12.35...

Czytaj więcej...

Strona główna

Bal Gimnazjalny

Drukuj PDF

W dniu 9 lutego 2013 roku w Zespole Szkół w Białej odbył się Bal Gimnazjalny.
Tradycyjnie rozpoczął się, jak wszyscy potem ocenili,  przepięknym wykonaniem poloneza  przygotowanego przez Pana Grzegorza Niewęgłowskiego. Część oficjalną otworzył swym przemówieniem dyrektor szkoły Pan Andrzej Prokopiuk składając moc gorących życzeń świętującej młodzieży. W krótkim wystąpieniu całą imprezę uświetnił Wójt Gminy Radzyń Podlaski PanWiesław Mazurek, który wystąpił w roli samorządowca, rodzica, a także  jubilata 30 rocznicy swojego balu studniówkowego. Podziękowania złożono też na ręce wychowawców klas trzecich, Pani Hanny Koncerewicz, Pani Bożeny Niewęgłowskiej oraz Pana Tomasza Odrzygoździa. Następnie miało miejsce emocjonalne przemówienie Gabrieli Szczepaniuk, która w imieniu  swoich koleżanek i kolegów złożyła gorące podziękowania całemu gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za włożony trud w wychowanie oraz przygotowanie uroczystości. Następnie reprezentantka rodziców Pani Marta Szczepaniuk zaprosiła wszystkich uczestników na poczęstunek. Do północy tegoroczni absolwenci bawili się w towarzystwie zaproszonych gości i rodziców.

Galerię zdjęć i nagrania filmowe można obejrzec na stronie radzyninfo.pl dzięki uprzejmości redakcji serwisu.

Święto patrona Szkoły Podstawowej

Drukuj PDF

 

„ Mamy tylko jedno życie.

Musimy przeżyć  je mądrze”

Romuald Traugutt

Słowa wypowiedziane przez patrona szkoły - Romualda Traugutta – stały się myślą przewodnią spotkania społeczności szkolnej, które odbyło się 26 stycznia 2013 r. w SP w Białej.
Głównym celem uroczystości  było przypomnienie postaci  wybitnego Polaka i wielkiego patrioty- Romualda Traugutta. Drugi, równie ważny cel uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białej, to przypadająca w tym roku 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku.
Z tej okazji uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem Elżbiety Jurkowskiej i Mirosławy Knapińskiej zaprezentowali zebranym montaż słowno-muzyczny, który  przybliżył słuchaczom najważniejsze fakty z życia Romualda Traugutta i przypomniał ważne wydarzenia związane z wybuchem, przebiegiem i skutkami powstania styczniowego. Wiadomości dotyczące walki zbrojnej przeplatały polskie pieśni patriotyczne pochodzące z tego okresu. Wydarzenia dotyczące przebiegu  i skutków powstania styczniowego ilustrowały ponadto reprodukcje  eksponowane na korytarzu szkolnym.

Końcowa część wystąpienia uczniów nawiązywała do czasów nam współczesnych. W krótkich słowach wierszy i piosenek pokazano  patriotyzm żyjących obecnie Polaków.

Dzień Babci i Dziadka 2013

Drukuj PDF

Dnia 22 stycznia o godz.11.00 w Szkole Podstawowej w Białej uroczyście obchodzono wyjątkowe święto – Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie zgromadzili się w murach szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Popisy aktorskie dzieci z klas 0-III zainaugurował zastępca dyrektora szkoły- Pan Grzegorz Karpiński. W kilku ciepłych słowach powitał zgromadzonych gości, życząc im wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Następnie zaprosił wszystkich do obejrzenia wyjątkowego spektaklu, wyjątkowego bo przygotowywanego z miłością i przepełnionego miłością.
Pozostając w duchu świąt Bożego Narodzenia, uczniowie z klasy II i III pod kierunkiem Pani Beaty Spozowskiej i Elżbiety Czubak, przygotowali i wystawili „Jasełka”.
Magiczne spotkanie z Dzieciątkiem Jezus nastąpiło za pośrednictwem wielu baśniowych postaci, które kolejno pojawiały się u żłóbka ze swoimi darami. Był więc i Rybak ze złotą rybką, Sierotka Marysia z ciepłą poduszeczką w prezencie dla Jezuska, Czerwony Kapturek z koszyczkiem pełnym smakołyków, i wielu, wielu innych… Wszyscy żarliwie śpiewali dla Maleńkiego, przepełniając dumą serca swoich Dziadków.
Kolejnym punktem dzisiejszej części artystycznej było przedstawienie dzieci z klasy 0 pt.”Jak karnawał to karnawał ” przygotowane pod kierunkiem Pani Małgorzaty Łuby. W przedstawieniu występował między innymi dobosz, który na wstępie zaprosił postaci na bal karnawałowy, był też dziadek leśny, kominiarz, strażak, kwiatki, grzybki, krasnoludki, nuda, kłótnia, psota, które zostały zaczarowane przez nowy rok na ciekawość, zgodę i pogodę. Po przedstawieniu dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i kwiatki oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia zaproszonym gościom.
Ostatnim punktem artystycznej części spotkania było przedstawienie pt. „Kilka scenek z życia babci i dziadka” przygotowane pod okiem Pani Wioletty Korycińskiej, a zaprezentowane przez dzieci z klasy I. A wszystko wiele lat temu rozpoczęło się defiladą orkiestry dętej pod balkonem babci, która na widok dziadka, wtedy dziarskiego młodzieńca, nieomal zemdlała. Potem już był ślub, wspólne życie, dzieci, wnuki i codzienne sprawy. A to szklanki nie pozmywane, a to zakupy nie zrobione, a to drwa nie narąbane… „Co ja  z tobą dziadku mam?!” – woła babcia. I wtedy na pomoc przybywa Wróżka ze Skrzatami i Dworzanami, którzy w mig uwijają się z zaległą pracą. Okazuje się, że to kochane wnuki przybiegły z pomocą. Szybko i przyjemnie minął czas Babciom i Dziadkom.
Kończąc uroczystość, głos zabrał Pan dyrektor Andrzej Prokopiuk. Podziękował dzieciom i nauczycielkom za trud włożony w przygotowanie oprawy artystycznej, gościom za liczne przybycie i życzliwy odbiór. Zaprosił również wszystkich na słodki poczęstunek wyczarowany przez niezawodnych rodziców.
To był naprawdę udany dzień!

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii  a także filmu autorstwa Pana Mirosława Piasko.

Kulig klasy trzeciej i szóstej

Drukuj PDF

29 stycznia, po lekcjach,  11 uczniów klasy III i 10 uczniów klasy VI pod opieką wychowawców – p. Mirosławy Knapińskiej i p. Beaty Spozowskiej - wzięło udział w kuligu zorganizowanym  przez Państwa Ewę i Andrzeja Kłosów. Miejscem spotkania i wspólnej zabawy była posesja Państwa  Kłosów oddalona od głównych i ruchliwych dróg.  Główną atrakcję spotkania  zapewniał pan Andrzej. Były  to przejażdżki  dużymi saniami z zaprzęgiem konnym i  podążającymi za nimi mniejszymi saneczkami . Podróż przez ośnieżone o tej porze roku drogi i pola pozwoliła  uczniom zobaczyć, jak piękna jest przyroda zimą.  Na powracających z wycieczki czekało płonące ognisko i poczęstunek przygotowany przez Panią Ewę: gorąca herbata, pieczone kiełbaski i pyszne ciasto. Apetyt wszystkim dopisywał.
Wiele emocji  dostarczyły  dzieciom także zabawy na śniegu.  Z wielkim zaangażowaniem lepili  bałwana i  budowali śnieżne fortece. W doskonałych humorach, wdzięczni za wspaniałą zabawę, wróciliśmy  przed zapadającym  zmrokiem do domu.

Jasełka w Szkole Podstawowej

Drukuj PDF

Tradycyjnie, tuż przed Bożym Narodzeniem – w dniu 18 grudnia, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się, aby obejrzeć jasełka. Nie zabrakowało też rodziców, którzy pragnęli podziwiać występ swoich dzieci.
Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II, III i VI pod kierunkiem nauczycielek Elżbiety Czubak, Mirosławy Knapińskiej i Beaty Spozowskiej.
Młodsze dzieci wcieliły się nie tylko w role charakterystyczne dla jasełek, czyli Maryi, Józefa, pasterzy i aniołów. Na scenie pojawiło się też wiele baśniowych postaci, które odwiedziły nowonarodzonego Jezusa i ofiarowały mu swoje dary, a jednocześnie wywołały nutkę refleksji nad ludzkimi zachowaniami. Uczniowie klasy VI pięknie zaśpiewali kolędy i złożyli wszystkim serdeczne świąteczne życzenia. Wszyscy artyści doskonale wywiązali się ze swoich zadań, a spektakl na zmianę wzruszał i bawił.
Na zakończenie spotkania głos zabrał pan dyrektor Andrzej Prokopiuk, który podziękował organizatorom za przygotowanie przedstawienia i życzył wszystkim zebranym radosnego świętowania.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.